Van 8 t/m 15 september is het weer de Week van Lezen en Schrijven. In deze week vragen we aandacht voor laaggeletterdheid – een probleem dat nog altijd 1 op de 6 Nederlanders raakt.
Waarom is lezen belangrijk?
In Nederland leven ruim 100.000 mensen in armoede, mede door laaggeletterdheid. Een veel grotere groep begrijpt niet altijd de brieven of rekeningen die ze ontvangen. Toeslagen aanvragen, kwijtschelding regelen of andere voorzieningen, Rijnstad Goed Geregeld Arnhem helpt hierbij. De Week van Lezen en Schrijven is hét moment om hier samen extra aandacht voor te vragen.
Om je te inspireren, op weg te helpen en te ondersteunen heeft Taalhuis Arnhem op de website een speciale actiepagina ingericht.
Wat kun jij doen in jouw wijk of organisatie?
- Organiseer een (kleine) activiteit die lezen of taal bespreekbaar maakt
- Gebruik de toolkit op de actiepagina
- Deel je actie met #HeelArnhemLeest
Meer tips nodig? Op de landelijke actiepagina vind je nog meer inspiratie.
Taalhuis Arnhem staat in die week voor je klaar:
- Om boeken uit te delen met de speciale ‘Heel Arnhem Leest-bakfiets’.
- Met taalambassadeurs die voorlichting over laaggeletterdheid geven.
- Met een pop up stand met informatie en advies over het taalaanbod in Arnhem.
- Met de ‘Escape koffer Laaggeletterdheid, om te laten ervaren hoe het is om niet goed te kunnen lezen.
- Met tips om je brieven eenvoudiger te maken.
Je activiteit hoeft niet groots te zijn. Ook een gesprek over taal of een kleine toevoeging aan een bestaande activiteit kan al veel verschil maken.
Vragen of ideeën? Mail naar Susan Kampen: susan.kampen@taalhuisarnhem.nl